Zamki do bram mechaniczne i elektroniczne

zamki do bram

Zamki do bram w dwóch rodzajach

Ogrodzenie robi się po to, by zapewnić posesji bezpieczeństwo. Dlatego musi być wysokie i solidne. W takim wypadku oczywiście brama powinna być zamykana. Są dwie główne możliwości, gdzie wybiera się zamki do bram mechaniczne albo elektroniczne. Każdy z tych wyborów zapewnia korzyści.

Różne zamki i korzyści z ich wyboru

Jeden i drugi rodzaj zapewnia dobre zabezpieczenie przed wejściem na działkę niepowołanej osoby. Różnica jest natomiast w sposobie działania. Mechaniczne zamki do bram wymagają fizycznego działania. Trzeba przekręcić klucz, by otworzyć bramę czy furtkę. Z kolei zamki elektroniczne działają na prąd. Konieczne jest więc podciągnięcie przewodów w miejsce, gdzie ma być zamek. Takie rozwiązanie uważane jest za nowocześniejsze i wygodniejsze. Pozwala otworzyć bramę, jak jest się od niej dalej.
Jeśli wybierze się rozwiązanie tradycyjne, to nie trzeba inwestować w instalację elektryczną. Tradycyjny zamek nie sprawi kłopotów. Trzeba jednak o niego dbać, jak i o wózki do bram czy inne ruchome elementy, ale robi się to samodzielnie. Trudno go zepsuć i nie martwią przerwy w przesyle energii elektrycznej. Niestety trzeba osobiście podejść i otworzyć zamek. Nie ma takiej wygody, ale za to tradycyjny wybór to rozwiązanie niekłopotliwe.

Popularność mechanicznych zamków do bram

Zamki mechaniczne są popularniejsze. Poza tym, że nie ma co się w nich zepsuć, to są jeszcze tańsze. Kosztują dużo mniej niż elektroniczne systemy zamknięcia. W tym, co najważniejsze, czyli zapewnianiu ochrony, są tak samo dobre, jak nowocześniejsze rozwiązanie. Do wyboru są różne. Można wybrać zamek hakowy, gdy chce się mieć więcej niż stuprocentową pewność, że niepowołana osoba nie wejdzie na teren prywatny. Rozwiązanie tradycyjne, czyli zamek mechaniczny, jest prostsze i tańsze, a równie skuteczne.
Wejście na działkę jest nie tylko przez bramę, ale i przez furtkę. Także ona musi być zamykana. Można wybierać i albo zdecydować się na zamki do furtek mechaniczne, albo elektroniczne. Obydwa te rozwiązania mają zalety. Jednak podobnie, jak i przy bramie, popularniejsze jest rozwiązanie tradycyjne.